Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Mühendislik öğrencileri TÜBİTAK yarışmalarında zirvede
Haber - Etkinlik Arşivi
Mühendislik öğrencileri TÜBİTAK yarışmalarında zirvede

Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin TÜBİTAK destekli projeleri “TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları”nda faklı kategorilerde bir ve ikincilik derecelerine layık görüldü.

Ankara, Erzurum, İstanbul ve Konya olmak üzere dört bölge merkezinde düzenlenen “TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları”nda toplam 400 proje 175 jüri üyesi tarafından değerlendirildi. Yapılan bölge değerlendirmeleri sonucunda her bölgede 30 birincilik (finalist) ve her alanda bir ikincilik ile bir üçüncülük ödülü sahibini buldu. Öğrencilerimizin de aralarında yer aldığı final yarışmasına 9 alanda toplam 120 proje katılmaya hak kazandı. Final değerlendirmeleri 9-10 Eylül 2020 tarihlerinde çevrimiçi yapılacak, ödül alan projeler ise TEKNOFEST kapsamında sergiye davet edilecek.

Biyomedikal Mühendisliği öğrencileri Osman Alpcan Özcan, Ümmühan Zengin ve Müberra Aydın’ın hastalara damar yolu açılırken yaşanan zorlukları ortadan kaldırmayı amaçlayanHiperspektral Görüntüleme Tekniği ile Çalışan Portatif Damar Görüntüleme Cihazı” projeleri, TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Sağlık Kategorisinde İstanbul Asya Bölge birincisi oldu. Doç. Dr. Haydar Özkan danışmanlığında hazırladıkları projeyle daha önce de TÜBİTAK’tan destek kazanan öğrenciler, bu kez yarışmaya katılan 20 proje arasından en iyi proje seçildi.

Biyomedikal Mühendisliği öğrencileri Eda İlkhan, Aleyna Sarıgül ve Beyza Nur Çayır’ın TÜBİTAK destekli “Mobil Adli Belge İnceleme Cihazı” projeleri adli belgelerdeki sahteciliği ortadan kaldırmak için düşük maliyetli bir çözüm sunuyor. Doç. Dr. Sadullah Öztürk danışmanlığında hazırladıkları projeyle öğrencilerimiz Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik Kategorisinde ikinci oldu.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Yasemin Maya Kara “Ders ve Sınav Programı Hazırlama Web Uygulaması” projesi, Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Emre Usta ve Biyomedikal Mühendisliği öğrencisi Tuğfe İvecek “Kütüphanem nerede?” projeleri ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kategorisinde birinciliğe değer görüldü. Daha önce de TÜBİTAK yarışmalarında derece elde eden Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi İbrahim Enes Aydoğdu da “Yeni Nesil Dosya Transfer Servisi: Dailyshare” projesi ile aynı kategoride ikinci oldu. Öğrencilerimiz projelerini Dr. Öğr. Üyesi Ali Nizam danışmanlığında hazırladı. 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi