Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Yeni Projemiz İçin İmzaları Attık
Haber Etkinlik Arşivi
Yeni Projemiz İçin İmzaları Attık
 
Üniversitemiz, Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM) ve Girişimci Alüminyum Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (GALSİAD) tarafından ortaklaşa hazırlanan “Alüminyum İmalat Tesislerinde Enerji Verimliliği ve Sera Gazlarının Azaltılması” projemizin hibe sözleşmesi için imzalar atıldı. İstanbul Kalkınma Ajansında, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, Genel Sekreter Alim Türkyılmaz, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Koç, GALSİAD yönetim üyeleri Hüseyin Karabacak ve Arif Özer’in katılımları ile hibe sözleşmesi imza töreni gerçekleştirilmiştir.
 
  İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) 2014 Yılı Mali Destek Programları “Verimli ve Temiz Enerji Mali Destek Programı (EVK)” kapsamında, İstanbul ve çevresinde alüminyum sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde sistem veya kullanım kaynaklı enerji kayıplarının ve çevreye verdiği zararların belirlenmesi için test ve ölçüm çalışmaları çok sayıda firma işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Çalışmalar sonucunda firmalara önerilerde bulunulacak ve sonuçları takip edilecektir. Proje, aluteam.fsm.edu.tr ve @ALUTEAM adreslerinden takip edilebilir.
 
        Projenin Genel Amacı: Alüminyum sektörünün üretim kapasitesi ve çeşitliliğinin artırılması temel esasında, sektörün üretim kalitesi ve miktarının düşüşüne yol açmadan aydınlatma, iklimlendirme, enerji dönüşümü ve ısı transferinde en yüksek verimin elde edilmesi, enerji talebinin azaltılması ve sera gazlarının salınımlarının azaltılması amaçlanmıştır. Mevcut altyapı ve ilavelerle işletmelerin mevcut ürünlerinin iyileştirilmesi ve yeni ürünler geliştirmeleri sağlanarak aynı miktar enerji ile katma değeri yüksek üretim yapabilmelerini sağlamak. İşletmelerin mevcut üretim süreçlerinin enerji verimli hale gelmesi için gerekli çalışmaları yapmak.
 Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi