Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Tüm Enerjimizle 6 Gün Boyunca TEKNOFEST’teydik!
Haber - Etkinlik Arşivi
Tüm Enerjimizle 6 Gün Boyunca TEKNOFEST’teydik!

 

TEKNOFEST, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın açılış konuşmalarıyla 17 Eylül’de Atatürk Havalimanı’nda başladı. Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. M. Fatih ANDI’nın da aralarında yer aldığı tüm paydaşlar sahneye davet edilerek altı gün süren festival başladı.

 

İnsansız hava araçlarının parçalarına büyük ilgi

Üniversitemiz Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde (ALUTEAM) üretilip milli insansız hava araçlarında kullanılan iniş takımı ve işlevsel parçalar ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Parçaların ait olduğu İHA da festival alanında sergilenen uçaklar arasında yer aldı. İstanbul’un fethi hazırlıkları öncesinde Fatih Sultan Mehmed’in isteği üzerine dökülen Şahi topunun ALUTEAM’de 3D teknolojisi kullanılarak hazırlanan küçültülmüş modeli de ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Biyomedikal Elektronik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi (BETAM) festivale iki cihazla katıldı. Merkezde geliştirilen Robotize Kalem Yazıcı ziyaretçilere uygulama imkânı sunarken özellikle liseli öğrencilerden büyük ilgi gördü. Fakültemiz Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve ayrıca BETAM Müdürü olan Doç. Dr. Sadullah ÖZTÜRK yönetiminde geliştirilen E-Burun, stantta yer alan cihazlar arasındaydı. Gıda analizinde kullanılmak üzere tasarlanan, havadaki kimyasal maddeleri algılayarak ortamdaki kokunun neye ait olduğunu belirleyen elektronik burun (e-burun) yoğun ilgi gördü.

 

Öğrenciler projelerini anlattı

Mühendislik Fakültesi öğrencileri de festival süresince ürettikleri projeleri ziyaretçilere anlattı. Uydu modeli ve otonom fabrika sistemi stantta görülebilecek projeler arasında yer aldı. Büyük küçük onlarca ziyaretçi öğrencilerimizden hem üniversite hem de araştırma faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 

Festival yarışmasından ödül geldi

TÜBİTAK’ın Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nda daha önce İstanbul Bölge birincisi olan Bilgisayar Mühendisliği mezunumuz İbrahim Enes Aydoğdu, tüm bölge birincilerinin yarıştığı TEKNOFEST’teki finalde ikincilik ödülünün sahibi oldu. Aydoğdu ödülünü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan aldı.

TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması’na katılan Mühendislik Fakültesi öğrencilerimiz Büşra Nur Boztepe, Merve Becerikli ve mezunumuz Emrah Tema, “Görme Engelli Bireyler için SanalGÖZ” projesiyle finalde yarışan takımlardan biri oldu.

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefiyle yola çıkan festival 22 Eylül’de sona erdi. Geçen yıl 500 bin kişinin ziyaret ettiği TEKNOFEST, bu yıl rekor bir sayıya ulaşarak 1 milyon 720 bin kişiyi ağırladı.  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22019-10-02-03-07-14pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32019-10-02-03-07-52pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/62019-10-02-03-08-08pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42019-10-02-03-08-17pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/52019-10-02-03-08-23pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/72019-10-02-03-08-29pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/82019-10-02-03-08-36pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi