Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Sperm Test Cihazı ve Üretimi Semineri
Haberler
Sperm Test Cihazı ve Üretimi Semineri

Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve Biyomedikal Teknolojiler Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Sperm Test Cihazı Tasarımı ve Üretimi Semineri 27 Kasım Çarşamba günü Haliç Yerleşkemizde gerçekleşti.

Araştırmacı ve mühendis Şule Başarslan, 2015 yılında TÜBİTAK’tan aldığı destekle erkeklerin üreme potansiyelini evde test etmelerine imkân veren bir sperm test cihazı geliştirdi. Şule Başarslan, seminerin başlangıcında cihazın tasarım ve üretim aşamalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Sperm Test Cihazının algoritmasının yapay zeka ile çalıştığını ve toplam 50 bin data kullandığını belirtti. Yakın zamanda çıkacak yeni ürünlerinin idrar enfeksiyon test cihazı olduğunu söyleyerek ilerleyen günlerde bu ürünün de son kullanıcıya satışa çıkacağını bildirdi.

Konuşmasının devamında üniversitelerde alınan eğitimin teorik olduğunu, alınan teorik bilgiyi öğrencilerin kendileri geliştirmesi gerektiğini söyleyerek üniversitemizde verilen java yazılım dilinin önemli olduğunu ve iş dünyasında öğrencilerimizin her alanda işine yarayacağını söyledi.

İş dünyasında kadınların da olması gerektiğinin söyleyerek çalışabileceğimiz her alanda olmalıyız diyerek öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerden gelen soruları cevaplayarak biyomedikal alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere kendi tecrübelerini aktararak konuşmasına son verdi. Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Karagözoğlu’nun hediye takdimi ile seminerimiz sona erdi.  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12019-11-29-04-39-33pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22019-11-29-04-39-33pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32019-11-29-04-39-33pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42019-11-29-04-39-33pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi