Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Prof. Dr. Fevzi Yılmaz “5 Yerleşke 5 Konuk” Programı’nda
Haber - Etkinlik Arşivi
Prof. Dr. Fevzi Yılmaz “5 Yerleşke 5 Konuk” Programı’nda

Üç Nokta Kulübü tarafından düzenlenen “5 Yerleşke 5 Konuk” program serisinin ikincisine Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fevzi Yılmaz konuk oldu.

Haliç Yerleşkesi’nde düzenlenen programda; bakır, demir ve kalay gibi metallerin ağırlıklı olduğu Fatih Sultan Mehmet Dönemi teknolojisini anlatan Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, Şahi Topu’nun ortaya çıkarılış süreci üzerinde durdu. Askeri bir amaçla hazırlanmış olsa bile Şahi Topu’nun sanatın inceliklerini taşıdığını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, bu durumun Osmanlı medeniyetinin sanata verdiği değerin bir göstergesi olduğunu söyledi. Bilginin az, yaşamın zor, teknik yeterliğin kısıtlı olduğu dönemlerdeki teknolojik gelişmelerin tarihsel süreç içinde büyük önem taşıdığını dile getiren Prof. Dr. Yılmaz, ALUTEAM’de üretilen Şahi Topu hakkında da bilgi verdi.

Tarım toplumundan sanayi devrimine oradan da bilişim çağına geçiş devrelerinde toplumsal düzende yaşanan değişimlerden söz eden Prof. Dr. Yılmaz, “Günümüzde bilgisayar iletişim ve üretim ağının merkezine yerleşerek klasik dönemin ötesine geçmiştir. Bilgisayar, bilgiyazar ve bilgiyayar (internet) üçlüsüne 3D yazılımlarla birlikte “bilgiyle yapar” fonksiyonu da eklenmiştir.” diye konuştu.

Soru-cevap faslının ardından, Üç Nokta Kulüp Başkanı Ayşenur Kaya Prof. Dr. Fevzi Yılmaz’a hediye takdim etti. Program sonrası ALUTEAM binası ziyaret edildi. Öğrenciler termal kamerayı test ederek, atölyelerde üretilen işleri inceledi.  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12020-01-13-01-09-46pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22020-01-13-01-09-57pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32020-01-13-01-10-04pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42020-01-13-01-10-15pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi