Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Planlama Mühendisliği ve Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Semineri
Haber - Etkinlik Arşivi
Planlama Mühendisliği ve Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Semineri

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yapı ve İnşaat Kulübü ve Kariyer Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Planlama Mühendisliği ve Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) seminerimiz 25 Kasım 2019 Pazartesi günü Haliç Yerleşkemizde gerçekleşti.

Konuşmacı İnşaat Yüksek Mühendisi Mustafa YEŞİLYURT konuşmasına ilk olarak kendisini tanıtarak başladı. Mezuniyet sonrasında neler yapabilecekleri konusunda öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. Yapı bilim modellemesi hakkında bilgilendirme yapan Yeşilyurt, yapıyı 3 boyutlu olarak neden tasarladıklarını ve 2 boyutlu tasarımdan farkının neler olduğunu hazırlamış olduğu sunumda öğrencilerimize anlattı. Bir projede ne gibi hataların olabileceğini anlatarak, “BIM tüm disiplinleri bir arada topladığı için farklı disiplinleri tespit edip uyarabiliyor. Sahaya başlamadan problemleri tespit edip sizi dijital ortamda uyarıyor.” diyerek BIM’in (Yapı Bilgi Modellemesi) hazırlanan projelerdeki faydalarını detaylandırarak anlattı.

“Mühendis olduğunuzda zamandan kazanmanız gerektiğini anlayacaksınız.” diyen Yeşilyurt, gelişmiş ülkelerin projelerini BIM üzerinden gerçekleştirdiklerini ve Türkiye’de yavaş yavaş yaygınlaştırıldığından bahsederek dünyada ve Türkiye’de BIM kullanımlarını verdiği örneklerle öğrencilerimize anlattı.

4 Boyutlu modelleme ve 5 boyutlu modelleme hakkında da detaylıca bilgilendirme yapan Yeşilyurt, “3 boyutlu modellemeye zaman ekledik 4 boyutlu modellemeyi elde ettik, maliyeti de ekleyince 5 boyutlu modellemeyi bulduk.” diyerek modelleme aşamalarından bahsetti.

Yurtdışı çalışma ortamlarını anlatan Yeşilyurt, “Farklı ülkelerdeki insanlarla, kültürlerle çalışmak çok büyük kazanımlar sağlar.” diyerek çevresinde bulunan örnekleri anlatıp öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. İnşaat Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Mustafa Mert’in hediye takdimi ile seminerimiz sona erdi.   • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12019-12-03-11-00-57am.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22019-12-03-11-00-57am.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32019-12-03-11-00-57am.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42019-12-03-11-00-57am.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/52019-12-03-11-00-57am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi