Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Öğrencilerden İstanbul Trafiğine Çözüm Sunan Proje
Duyuru Arşivi
Öğrencilerden İstanbul Trafiğine Çözüm Sunan Proje

2 Ekim 2017

Mühendislik Fakültesi öğrencilerimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin ulaşım yöntemlerine akıllı çözümler aradığı “Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışması 2017”de finale adlarını yazdırdı.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerimiz Ebrar Şahin ve Abdulrahman Alabrash, “ISTBee” isimli projeleri ile finale kalmaya hak kazandılar. İstanbul’da yaşayanların ulaşım deneyimlerinin yenilenmesi veya mevcut ulaşım yöntemlerinin iyileştirilmesine yönelik teknoloji tabanlı yenilikçi çözüm önerilerinin arandığı yarışma sonunda, uygun görülen proje İBB işbirliğinde uygulanabilecek.

En az iki kişiden oluşan takım ve şirket düzeyinde katılımın olduğu yarışmada, İstanbul trafiğine katkı sağlamayı amaçlayan öğrencilerimiz; Xamarin ve azure teknolojilerini kullanarak yazılan telefon uygulaması ve uygulamayla birlikte çalışan chatbot üretimi gerçekleştirdi.

Finale seçilen girişimciler, 5 Ekim’de bir günlük girişimcilik eğitimine davet edilecek. Ardından kasım ayında final sunumu öncesi projeye dair geribildirimlerin alınacağı Mentor Günü düzenlenecek. Final ise 2-4 Kasım 2017’de Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda yapılacak.   • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/image_64834412017-10-02-07-57-09pm.JPG
    Abdulrahman Alabrash - Ebrar Şahin

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi