Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | “İyi insan olmak iyi bir Biyomedikal Mühendisi olmaktan önemlidir”
Haberler
“İyi insan olmak iyi bir Biyomedikal Mühendisi olmaktan önemlidir”

“İyi insan olmak iyi bir biyomedikal mühendisi olmaktan önemlidir”

Biyomedikal Mühendisliği Bölümümüz ve Kariyer Merkezi işbirliğiyle düzenlenen İş Çevrelerinin Biyomedikal Mühendisi Adaylarından Beklentileri semineri 6 Aralık 2018 Perşembe günü Haliç Yerleşkemizde gerçekleşti.

Konuşmacı İncekaralar Medikal A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Engur Rutkay, firma olarak insan hayatının değerine ve önemine inandıklarını, uluslararası markaların, en ileri teknoloji ürünü tıbbi cihaz ve sistemleriyle güvenilir teşhis ve tedavi imkânları sunarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına ve gelişimine katkıda bulunduklarını anlattı. Sunumunda Biyomedikal Mühendisliği bölümünün geniş bir şemsiyesi olduğunu ifade eden Rutkay, “Kalibrasyon, fizik, robotik, anatomi, vb. gibi birçok alanınız var, bunların üzerine yoğunlaşın” dedi. VUCA döneminde (değişkenlik, belirsizlik, karmaşıklık, muğlaklık) olduğumuza ve bu dönemin bileşenlerine sunumunda yer vererek, bu çağın geleceği etkileyen gelişmeleri hakkında bilgi verdi. “Bir biyomedikal mühendisinde bilgi, beceri, değerler ve geleceğin yetkinlikleri olması gerekir” diyen Rutkay, iş başvurusunda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda İngilizce CV örneği üzerinden bilgi paylaştı.

Bıkmadan yola devam edeceksiniz

Zihniyet zenginliği konusuna değinen konuşmacımız, “Yasakçı kafa yapınızı değiştirin ve böyle bir ortamda çalışmayı kabul etmeyin. Global kafa yapısı lafına kanmayın. Global bakış açısıyla bakın. Büyümeye odaklı kafa yapısını benimseyin; doğuştan gelen değil, sonradan öğrendiğiniz kafa yapısını bilin ve çocuklarınıza bunu aşılayın. Kafa yapısı din, dil, ırkla ilgili değil beyinle ilgilidir. Sabit kafa yapısını hayatınızdan çıkarın” dedi.

İş hayatında iyi ve dürüst olmanın ön planda olduğuna değinen Rutkay, “İyi insan olmak iyi bir biyomedikal mühendisi olmaktan daha önemlidir. İşe aldığım kişileri bu doğrultuda seçiyorum” diyerek beşeri ilişkilerde bireylerin güçlü olması gerektiğinden bahsetti. Öğrencilik hayatının ömür boyu devam ettiğini ise, “Hayat boyu öğrenmek zorundasınız. İş birliği ve takım kültürünü kendinize mezun olmadan aşılayın” sözleriyle vurguladı.

Sunumun son bölümüne beklentilerle devam eden konuşmacımız “Her şeyi üniversiteden beklemeyin. Mesleki yeterlilik konusunda kendinizi geliştirin, teknolojiyi takip edin, sunum yeteneğinizi geliştirin ve mutlaka staj yapın. En az iki dil öğrenin; bizim şirkette en önemli beklenti İngilizce bilmektir. Ayrıca öz geçmişinizi kâğıda dökerken geleceğinizi de düşünün. CV’nizde ‘profesyonel kariyer hedefim’ diye bir ibareniz olsun. Sizler bu sektörde insan ve hayvan sağlığıyla ilgileneceksiniz, bunun bilincinde olup kendinizi mesleki anlamda çok iyi geliştirin” diyerek sözlerine devam etti.

Rutkay, “Çok çalışmak ve sonuna kadar gitmek hedefiniz olsun. Çok çalışmazsanız başkasının çalışmasına izin verirsiniz. Unutmayın, hepiniz birbirinize rakipsiniz” diyerek sunumuna son verdi.

Seminerimiz, öğrencilerimizin sorularının cevaplanması sonrasında Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Karagözoğlu ve Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Haydar Özkan’ın konuşmacımıza hediye takdimiyle sona erdi.

Sunum için lütfen tıklayınız

   • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12018-12-10-10-15-17am.PNG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22018-12-10-10-17-33am.PNG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32018-12-10-10-17-33am.PNG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42018-12-10-10-17-33am.PNG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/52018-12-10-10-17-33am.PNG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/62018-12-10-10-17-33am.PNG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi