Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Çelik Yapı Tasarımı Semineri
Haber - Etkinlik Arşivi
Çelik Yapı Tasarımı Semineri

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Kariyer Merkezi işbirliği ile düzenlenen Çelik Yapı Tasarımı adlı seminerimiz 30 Aralık 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Konuşmacı İnşaat Yüksek Mühendisi Adil Can SUBAŞI konuşmasına kendisini tanıtarak başladı. Hazırlamış olduğu sunumunda çelik yapı malzemesi hakkında ve çelik yapıların tarihçesinden bahsederek, çelik yapı ve betonarme arasındaki farklılıklardan bahsetti. Çelik Yapıların üstünlüklerini ve zayıflıklarını sunumunda anlatan Subaşı, bu yapıların genellikle sanayi ve endüstri alanlarında kullanıldığını ifade etti. Çelik yapının sektördeki yerini anlatarak açık köprülerde bu yapıların kullanıldığından bahsetti.

Çelik Yapı profil tipleri nelerdir ve nerelerde kullanıldığını anlatan Subaşı, IPE,IPN tiplerin kullanım alanlarını sunumunda bahsederek, HEA, HEB ve HD tipi yapılarında kullanım alanlarını verdiği örneklerle anlattı. U profilini de anlatarak nerelerde kullanıldığını belirtti. Çelik yapıların tasarım süreçlerinden bahseden Subaşı, mühendislik alanında fikirlerini öğrencilerimize anlattı. “Mezun olmadan önce kendinizi geliştirin. Program bilgisi, teknik alt yapı bilgisi vs. iş hayatında size her zaman öncelik sağlayacaktır.” diyerek tecrübelerinden bahsetti. Araştırma Görevlisi Mustafa Mert’in hediye takdimi ile seminerimiz sona erdi.  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12020-01-06-09-13-24am.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22020-01-06-09-13-24am.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32020-01-06-09-13-24am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi