Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | “Bir işi okuyarak değil, yaparak öğrenirsiniz.”
Haberler
“Bir işi okuyarak değil, yaparak öğrenirsiniz.”

Kariyer Merkezi, Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve Biyomedikal Teknolojiler Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Akbil ve İstanbul Kart Tasarım Süreçleri adlı seminerimiz 23 Ekim Çarşamba günü Haliç Yerleşkemizde gerçekleşti.

Seminere başlamadan önce Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Karagözoğlu seminer konuşmacısını tanıtıp seminerin öneminden bahsederek konuşmayı Elektrik Yüksek Mühendisi Ahmet Rıfat Kazokoğlu’na bıraktı.

Seminer içeriğinin akbil ve otomat tasarım süreçleri olacağından bahseden Kazokoğlu, ilk olarak akbil tasarım süreçlerinden bahsederek projenin nasıl düşünüldüğünü, nasıl faaliyete geçtiğini ve araştırmaları sonucunda nasıl bir veri çıktığını öğrencilerimize anlattı. “Bir mühendis bir problemle karşılaşıyorsa ilmi araştırma yapmalıdır” diyerek okumanın ve araştırmanın öneminden bahsetti. Araştırma ve tasarım sürecinde eleştiri aldığı noktalardan da bahseden Kazokoğlu,”Doğru bildiğinizden şaşmayın. Siz mühendis olacaksınız okuduğunuza inanın ve kimsenin dolduruşuna ya da eleştirisine takılmayın.” dedi.

Öğrencilerimize tecrübelerinden bahseden Kazokoğlu,” Önce öğrenin ve öğrenebildiğiniz bütün kitapları okuyun, öğrenmeden hiçbir işe başlamayın. Plansız yola çıkmayın. Bir işi okuyarak değil yaparak öğrenirsiniz ve içinde bulunduğunuz zamanı çok iyi değerlendirin. Okul bitirmekle her şey bitti sanmayın. Mühendisseniz ömür boyu öyle kalın. İyi geçimli olun, empati kurun, insanlarla uzlaşıcı olun, kişileri değil konuyu tartışın ve en önemlisi hatalarınızı kabul etmeyi bilin.” diyerek öğrencilerimize nasihatte bulundu.

Otomat yazılım ve dizaynının icadıyla ilgili detaylı bilgi vererek öğrencilerimize projenin içeriğini anlatan Kazokoğlu, projenin kaç yılda tamamlanıp faaliyete geçtiğini anılarından örnekler vererek anlattı. Soruların cevaplandırılmasının ardından hediye takdimi ile seminerimiz sona erdi.  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12019-11-12-04-03-57pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22019-11-12-04-03-57pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32019-11-12-04-03-57pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/52019-11-12-04-03-57pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/72019-11-12-04-03-57pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi