Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | ASTEL Projesi Kapsamında Düzenlenen Cephe Akademi Mesleki Gelişim Eğitimleri Başladı
Haber Etkinlik Arşivi
ASTEL Projesi Kapsamında Düzenlenen Cephe Akademi Mesleki Gelişim Eğitimleri Başladı

31 Ekim 2019

ALUTEAM bünyesinde geliştirilen Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı Projesi eğitim faaliyetleri açılış dersi değerli hocalarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

ALUTEAM, akademinin araştırma kapasitesi ile sanayinin üretim tecrübesini birleştirerek, alüminyum üretimi yapan firmaların katma değeri yüksek alanlarda farklılaşmalarını sağlayacak ürün geliştirme faaliyetlerine katkıda bulunmaktadır. Bu kapsamda başlatılan Cephe Akademi Mesleki Gelişim Eğitimleri ilk dersi ile uygulanmaya başladı. Hafta içi akşam 18:30 ile 22:00 saatleri arasında yapılan dersler üç gün boyunca devam edecek şekilde programlandı. Açılış konuşmasını Merkez Müdürümüz Dr. Ebubekir Koç’un yaptığı ve eğitmenlerimizden Karakalem Cephe Tasarım Genel Müdürü Nevin Güney Tok’un da yer aldığı ilk ders üniversitemiz hocalarından Doç. Dr. Genco Berkin tarafından yürütüldü.

Sektör çalışanlarının yanı sıra bu alanda eğitimine devam eden öğrencilere yönelik olarak verilmeye başlayan mesleki gelişim eğitimleri için oluşturulan eğitmen kadrosu akademi ve sanayi dünyasını bir araya getirecek şekilde tasarlandı. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri merkezimizde sürdürülecek olan dersler yaklaşık olarak dört ayda tamamlanacak. Eğitim müfredatı Cephe Sistemlerine Giriş, Cephe Sistemleri, Cephe Tasarım ve Etüt, Statik, Malzeme, Proje Hazırlama Teknikleri, İmalat ve Montaj Teorileri, Standartlar ve Testler, Kalite Kontrol ve son olarak Pratik Uygulama başlıklarında on farklı dersten oluşuyor. Alanında uzman eğitmenlerin sunumlarının ardından dersler soru cevap bölümleriyle de ilgi uyandırıyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yürütülen program tamamen ücretsiz olarak katılımcıların hizmetine sunuluyor. Sektör kümelenmesi de sağlayacak eğitim faaliyetleri sayesinde önemli bir boşlukta doldurulmuş olacak. Bir diğer ifade ile Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı Projesi (ASTEL) kapsamında başlatılan eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü Cephe Akademi ve kurulumu başlayan sistem testleri laboratuvarları sayesinde alüminyum sanayicilerin ve cephe uygulamacılarının temel ihtiyaçlarını karşılayacak uluslararası standartlara uygun bir altyapı teşkil edilmiş olacak.

ASTEL Projesi Nedir?

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın TR10/18/YMP/0038 kodlu Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı Projesi (ASTEL), İstanbul Kalkınma Ajansı 2018 yılı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir. Proje, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Girişimci Alüminyum Sanayici ve İşadamları Derneği, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği iş birliği sayesinde geliştirilmiştir. Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği ve Türkiye Alüminyum Sanayiciler Derneği’nin katkısıyla da geliştirilmeye devam edilmektedir. Proje kapsamında bilgi temelli yapı sistemlerinin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması için kurulan "Cephe Akademi" ile çalışmaların profesyonel bir eğitim programını tamamlayarak gerçekleştirilecek olan test faaliyetleri sayesinde birbirini destekleyen ve büyüten bir yapı oluşturulacaktır.  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22019-10-31-07-37-11pm.JPG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32019-10-31-07-37-11pm.JPG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/42019-10-31-07-37-12pm.JPG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12019-10-31-07-37-40pm.JPG
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22019-10-31-07-37-41pm.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi