Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | BLM - 2020 Yaz Stajı Hakkında
Duyuru Arşivi
BLM - 2020 Yaz Stajı Hakkında

2020 Yaz Döneminde Staj Yapacak Öğrencilerin Dikkatine,

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri için 2020 yaz döneminde yapacakları Yaz Stajı düzenlemesi  hakkında ekte verilmiş olan Fakülte Yönetim kurulu kararını  dikkatle okuyunuz.

 

Öğrenciler, aşağıda açıklanan kendilerine uygun olan yöntemlerden birisini seçebilirler

a)    İsteyen öğrenci, bu dönem yapacağı stajını diğer döneme erteleyebilir,

b)    Endüstride staj yapmak isteyen ve staj yapacağı işyerini bulan öğrenciler,

c)    Endüstride staj yeri bulamayan öğrenciler için Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde uzaktan staj yöntemi.

 

Yaz stajı için  işlemler (kayıt, başvuru ve evrak takip vb gibi)  aşağıdaki biçimde gerçekleştirilecektir.

 

1. Bu dönem staj yapacak öğrencilerin belirlenmesi:

Bu dönem yaz stajı yapacak öğrencilerin belirlenebilmesi amacı ile aşağıdaki linkte yer alan formun öncelikli olarak doldurulması gereklidir.   Yaz stajını endüstride, okulda yapacak ve erteleyecek olan tüm öğrencilerin https://docs.google.com/forms/Staj linkine tıklayarak kayıt formunu 10.06.2020 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.

 

2. Staj Başvuru formlarının teslimi

Kayıt formundan alınan bilgiler doğrultusunda staj yapacak tüm öğrenciler belirlenip Moodle üzerinde 2020_YazStajı I ve II dersine  otomatik olarak kaydedilecektir. Bu aşama ile birlikte tüm işlemler (evrak vb) Moodle üzerinden yürütülecektir.

Staj Başvuru Formlarının teslimi için son teslim tarihi 26.06.2020 dir. Bu tarihten sonra gönderilen formlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Endüstride staj yapacak öğrencilerin Web sayfasında yer alan staj esasları doğrultusunda tüm işlemleri aynı şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Staj belgeleri için http://bm.fsm.edu.tr/Bilgisayar-Muhendisligi-Egitim-Staj--Staj-Belgeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  İlgili belgelerin Moodle üzerinden tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Üniversite bünyesinde uzaktan staj yapacak öğrencilerin ise   http://bm.fsm.edu.tr/Bilgisayar-Muhendisligi-Egitim-Staj--Staj-Belgeleri   sayfasında yer alan Staj Başvuru formunu doldurup Moodle üzerinden 26.06.2020’ye kadar tarafımıza göndermeleri beklenir.  (Not: Firma adına Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi  yazılarak form doldurulmalıdır)

Stajını erteleyen öğrencilerin bu aşama ve sonrasında herhangi bir şey yapması gerekmemektedir.

 

3. Staj Uygulaması

Endüstride staj yapacak öğrenciler ilgili kurumlarında stajını yaparlar.

Uzaktan staj uygulaması ile okulda staj yapacak öğrencilerin staj çalışmaları ise atanan öğretim elemanı danışmanlığında yürütülecektir. Danışman atamaları en geç 28.06.2020 tarihine kadar yapılacak olup öğrenci Moodle üzerinden bilgilendirilecektir. Bu aşamadan sonra öğrencinin çalışacağı proje hususunda danışmanı bilgilendirme yapacaktır.

 

4. Staj Defteri ve Değerlendirme formu

Hem Endüstri hem de okulda uzaktan staj uygulamasında, staj defterinin staj esasları doğrultusunda hazırlanması öğrencinin sorumluluğundadır.

Öğrenci  staj defterini  ilgili şekilde doldurur ve  danışmanına defterini imzalatır. Staj değerlendirme formunu, staj defterini ve ilgili evrakları Moodle üzerinden sisteme yükler.

 

5. Staj Onayı

Staj komisyonu öğrencinin staj defterlerini inceler ve uygun görürse öğrencinin stajını onaylar.

 

 

Önemli tarihler:

İşlem

Son tarih

Kayıt (https://docs.google.com/forms/Staj)

10.06.2020

Staj Başvuru Formu  ( http://bm.fsm.edu.tr/Bilgisayar-Muhendisligi-Egitim-Staj--Staj-Belgeleri )

26.06.2020

Danışman Ataması (Moodle üzerinden duyurulacak)

28.06.2020

 

 

 

 

EK: Fakülte Yönetim Kurulu Kararı

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin 2020 Yaz Döneminde yapacakları Yaz Stajı Düzenlemesi (Sadece 2020 yaz dönemi için geçerlidir),

 

CORONA-19 virüsü salgını dolayısıyla, 2020 yılı yaz döneminde yapılacak yaz stajı için Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Staj Esasları (http://bm.fsm.edu.tr/Bilgisayar-Muhendisligi-Egitim-Staj--Staj-Esaslari) dikkate alınarak yeni bir düzenleme yapılmıştır.

Tüm öğrenciler, Bölüm WEB sayfasındaki staj ile ilgili kısımda yer alan staj esasları ve ilgili tüm belgeleri dikkatle okumalı ve istenen işlemleri yapmalıdır. Yaz Stajı yapmak için önşartların ve diğer koşulların sağlanması zorunludur.

İsteyen öğrenci, bu dönem yapacağı stajını diğer döneme erteleyebilir.

2020 yılı yaz döneminde yaz stajını yapmak isteyen Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, aşağıda açıklanan kendilerine uygun olan yöntemlerden birisini seçebilirler;

 

Endüstride staj yapmak isteyen ve staj yapacağı işyerini bulan öğrenciler;

  • Staj başvurusu işlemleri için bölüm WEB sayfasında açıklanan staj esaslarında bulunan tüm evrakları uygun biçimde hazırlayıp bölüm staj komisyonu başkanına ve ilgili araştırma görevlilerine eposta ile göndermesi gerekmektedir. Bu süreçte evrak gönderimi ve takibi eposta yoluyla yürütülecektir. Zorunlu Staj Sigortası okul tarafından yapılacaktır.

 

Endüstride staj yeri bulamayan öğrenciler için Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde uzaktan  staj uygulaması ;

  • İsteyen öğrenci, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları tarafından verilen projeleri alarak uzaktan çalışma yoluyla yaz stajını yapabilir. YAZ STAJI I ve YAZ STAJI II için öğrencilerden, öğretim üyeleri tarafından belirlenen uygun gerçek hayat projeleri yapmaları istenir. Son başvuru tarihi 26.Haziran.2020.

◦      Staj projeleri, iki veya üç öğrenciden oluşacak takım çalışması olarak verilecektir. Çok az sayıda bireysel proje verilebilir.

◦      Bölümde staj yapacak öğrenciler öncelikle Staj Komisyonu Başkanlığına yazılı olarak BLM_Staj Basvuru Formu ile eposta yoluyla başvurur. (FSMVÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Uzaktan Staj)

◦      Staj Komisyonu Başkanı, her öğrenci  için stajda proje yapacağı danışman öğretim elemanını görevlendirir.

◦      Öğrenci tarafından, herhangi bir nedenle kesinlikle öğretim elemanı ve proje seçimi yapılamaz ve değiştirilemez. (Öğrenci Endüstride staj yaparken çalışacağı kişileri ve projeleri seçme hakkı olmamaktadır)

◦      Öğrenci, Staj komisyonu tarafından görevli öğretim elemanının verdiği projeyi yapar. Stajda verilen projeyi yapmak öğrencinin sorumluluğundadır.

◦      Bölüm öğretim elemanlarına, öğrenciler her hafta en az bir ya da iki defa ZOOM ile görüşerek staj çalışmasına ait sunum yapar ve haftalık çalışmasına ait proje raporunu staj defterine yazar ve öğretim elemanına teslim eder.

◦      Stajını bitiren öğrenciler danışmanlarına son sunumlarını yaparlar ve hazırladıkları staj defterini danışmanına teslim eder.

◦      Staj belgesi danışman tarafından başarılı/başarısız olarak onaylanır. İlgili belgeleri ve kendi değerlendirme raporunu staj komisyonuna teslim eder.

  • Üniversite bünyesinde uzaktan denetim yoluyla staj yapacak öğrenciler, endüstride staj imkanı bulmaları durumunda, stajını durdurup endüstride staja devam edebilecektir.

 

Fakülte Yönetim Kurulunca kararı ile yukarıdaki açıklamalar sadece 2020  YAZ döneminde yapılacak Stajlar için uygulanacaktır.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi