Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Fakültemiz, ALUEXPO Fuarı ve ALUS’09 Sempozyumu'na Yoğun Katılım Gösterdi
Haberler
Fakültemiz, ALUEXPO Fuarı ve ALUS’09 Sempozyumu'na Yoğun Katılım Gösterdi

Türkiye ve Avrasya Bölgesi olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen alüminyum sektörü ilgililerinin bir araya geldiği, bu yıl altıncısı düzenlenen ALUEXPO 2019 Uluslararası Aluminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı 10-12 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Fuar kapsamında ayrıca ALUS’09 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu düzenlendi. TALSAD Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi işbirliği ile 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyuma ilgi oldukça yoğundu.

ALUS’09 süresince her boyutuyla alüminyum sektörü ile akademik dünyayı aynı platformda bir araya getirme ve endüstriye yön verecek bilimsel ve teknolojik gelişmeleri uluslararası bir ortamda paylaşma hedefi kapsamında pek çok oturum düzenlendi. Düzenlenen oturumlarda Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, Fakültemiz merkezlerinden olan ALUTEAM ve araştırmacı arkadaşlarımız üniversitemizi temsil etmiştir.

 “Alüminyum Pazarı, Fiyatlandırma ve Ticaret” konulu oturuma ALUTEAM Merkez Müdürü ve aynı zamanda Fakültemiz Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ebubekir Koç başkanlık etmiştir. Dekanımız Prof. Dr. Fevzi Yılmaz “Yerküremiz Kaynaklarının Kullanımı, Sürdürülebilirlik ve Alüminyum” konulu sunum gerçekleştirmiştir. Endüstri Mühendisliği Bölümümüz Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Özer ise “Effects of Retrogression and Reaging (RRA) on the Mechanical and Physical Properties in Aluminum Alloys 7050 and 7075” konulu araştırma sunumuyla ALUS’09’da izleyicisiyle buluşmuştur.  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/12019-10-16-04-36-50pm.png
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/22019-10-16-04-36-50pm.jpg
  • http://mf.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/32019-10-16-04-36-50pm.png

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi