FSMVÜ | Mühendislik Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | ICSG İstanbul 2019 25-26 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde
ICSG İstanbul 2019 25-26 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde

Üniversitemizin de destekleyicilerinden biri olduğu “7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” (ICSG İstanbul 2019) 25-26 Nisan 2019’da tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Akıllı şebekeler ve şehirler, akıllı ulaşım sistem araştırmacıları, geliştiricileri ve kullanıcıları için üstün fikirleri ve üst düzey teknoloji ürünlerini tartışmak ve keşfetmek, teknikleri, araçları ve deneyimleri paylaşmak için yedi yıldır düzenlenen “Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”, ilk yıllardan itibaren Üniversitemizin de büyük katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Rektörümüz Prof. Dr. M. Fatih Andı ve Rektör Danışmanımız Prof. Ümit D. Arınç’ın Onur Kurulu Üyeleri arasında yer aldığı Kongre’nin uzun süredir Bilim Kurulu Başkanlığını yürüten Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Çamurcu, 2018’den itibaren Bilim Kurulu Onursal Başkanı unvanını taşıyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye de akıllı şebeke uygulamasına geçiş aşamasında yer alıyor. Bu aşamada enerjiyi kullanan, üreten ve dağıtan taraflar enerjinin verimli, kayıpsız ve rasyonel kullanımı için çözümler arıyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu geçiş sürecinde düzenlenen bu Kongre; katılımcıların bütün paydaşlar ile bir arada olması, sorularına cevap bulması, akıllı şebekeler hakkındaki son yenilikleri öğrenmesi, örnek uygulamaları görmesi ve yatırım stratejilerini belirlemesi için uluslararası bir platform olanağı sunuyor. Bu bağlamda Kongre’de sunulacak bildirilerin yanı sıra, fuar alanında kurulan stantlarda ulusal ve uluslararası firma ve kurumlar, yenilikçi ürünlerini sergileme ve iş birlikleri geliştirme imkânı buluyor.

ICSG İstanbul 2019’u destekleyen iki üniversiteden biri olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin fuar alanında yer alan standında Ar-Ge çalışmalarının tanıtımı yapılacak.

Üniversitemizin Kongre Programı

25 Nisan 2019

16.00-17.15 saatleri arası düzenlenen oturumda Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Dr. Ayla Gülcü ve Dr. Berna Kiraz oturum başkanı olarak yer alacak.  

Yer: Kasımpaşa 2 Salonu

26 Nisan 2019

10.30 – 11.30 / Gelecek Nesil Şebekeler ve İletişim Altyapısı Paneli

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çamurcu oturum başkanlığını yürütecek.  

7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuar programı ile bilimsel programına icsgistanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz.  

Kongre’ye katılım ücretsizdir. Bildirileri dinleyebilir, üniversitemizin ve diğer kurumların standını ziyaret edebilirsiniz.

 

Etkinlik Türü : Diğer
Yer : Haliç Kongre Merkezi
Tarih : 25 Nisan 2019
Saat : 10.00


Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi