FSMVÜ | Mühendislik Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Mühendislik Fakültesi
YÖK ATLAS
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği (Burslu)
İnşaat Mühendisliği (% 50 İndirim)
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25 Burslu
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
Mühendislik Fakültesi Dekanının Mesajı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Sayfasına Hoş Geldiniz.

Dünyanın 21. yüzyılda her zamankinden daha fazla mühendislik eğitimi almış, nitelikli elemana her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Mühendis, ileri düzey bilimsel prensipleri kullanarak tasarlayan, sistem geliştiren ve üreten kişidir. Yeni nesil mühendisler, çeşitli zorlukların üstesinden gelmek için yalnızca teknik becerilerle değil, aynı zamanda bir fark yaratma ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için liderlik yetenekleri ile donatılmalıdır. Fakülte olarak, yeni nesil lider mühendisler yetiştirmeyi hedefliyoruz. İhtiyaç duydukları teknik becerileri öğrenmelerine yardımcı olmak, lider olarak gelişimlerini hızlandırmak onlarla strateji oluşturmak ve yenilikçi olarak gelişmelerine yardımcı olan benzersiz bir eğitim ortamı sağlamak için öğrencilerimizle beraber çalışıyoruz.

Fakültemizde amacımız, öğrencilerimizin teorik bilgilerini uygulama ile birleştirerek problem çözme yoluyla mühendislik disiplini ile ilgili tecrübe kazanma yollarını öğretmektir. Burada eğitim almayı seçerseniz, amaca yönelik gelişimde öğretim üyeleri ve personelinin desteğiyle büyük başarılar elde edeceksiniz.

Fakültemiz Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Biyomedikal Mühendisliği Bölümü, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerinin müfredatlarında bulunan derslerin en az %30 ‘u İngilizce, Yazılım Mühendisliği Bölümü müfredatındaki dersler ise % 100 İngilizce verilerek eğitim-öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir

En yüksek teknoloji ile donatılmış cihaz, makine, yazılımlar ve araçların bulunduğu laboratuvarlarda nitelikli ve tecrübeli öğretim üyeleri ile araştırma ve proje odaklı eğitim alacaksınız. Üniversitenin, Haliç yerleşkesinde yer alan Mühendislik Fakültesi en son yüksek teknoloji ile içeren cihaz, makine, yazılımlar ve araçlarla donatılmış laboratuvarlar ve sınıflara sahiptir. Üniversitemizin Topkapı Yerleşkesinde devam eden yeni Mühendislik Fakültesi inşaatı tamamlandığında, 2022 yılından itibaren yeni yerleşkesindeki binasına taşınarak eğitim-öğretime burada aynı kararlılıkla devam edecektir.

Fakültemiz bünyesinde eğitimini alacağınız lisans programına ek olarak, fakültedeki veya üniversitedeki farklı bir programdan ikinci bir lisans diploması da alabilirsiniz (çift anadal(ÇAP) / double major). Bunun yanı sıra öğrencilerimize, istedikleri başka bir alanda bilgi ve tecrübe sahibi olabilmeleri için ilgili bölümdeki belirli derslere katılarak yandal (minor) sertifikası alabilme olanağıda sunulmaktadır.

Üniversitemizde, açılmış olan Yüksek Lisans ve Doktora programlarından eğitim alarak kendinizi daha üst düzeylerde kendinizi geliştirebileceksiniz. Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliğinde Yüksek Lisans, Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora eğitimi devam etmektedir.

Sizi öğrencimiz olarak aramıza katılmaya ve sizleri geleceğe taşıyan yeni kapıları birlikte açmaya davet ediyoruz.

 

Prof. Dr. A. Yılmaz ÇAMURCU

Dekan

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi